OVL e UÇK-së nuk protestojnë kundër Qeverisë
OVL të UÇK-së nuk marrin pjesë në protestën e nesërme – e quajnë politike. Megjithëse morën pjesë në protestën e 24 janarit, Shoqatat e dala nga Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë bërë me dije se nuk do të jenë më pjesë e vazhdimit të protestës. Kjo për arsye se, siç thonë ata, protesta është politizuar dhe është partizuar dhe Shoqatat e dala nga Lufta e UÇK-së nuk e shohin veten në një protestë të tillë.
De Biasi: Qëndroni më këmbë në tokë
Trajneri italian Gianni De Biasi, ka thënë se ndeshja kundër Armenisë është shumë e rëndësishme për kombëtaren shqiptare. Me këtë rast italiani iu ka bërë thirrje futbollistëve kuqezi që të qëndrojnë
26.01.2015 | 11:46
Agnesa në Miss Univerese
26.01.2015 | 00:22
Kim: Do ta qes sërish zogun
Gazmend Islami- Situata e krijuar në rrafshin Kombëtar sa vjen e problematizohet falë mos seriozitetit të punës nga faktori politik e që është meritë e atyre që fituan zgjedhjet dhe koalicionit të bërë që më shumë i ngjan një koalicioni të mafias politike të SHIK-ut dhe një pjese të strukturës së LDK-së që nuk janë në vijën e politikës së udhëhequr që nga themelimi i saj.
Nga Gazmend Islami
Protesta, SHIK-u, Vetëvendosja, Jabllanoviqi....
Nga Skëndër MULLIQI- Bash se e han dreqi qishtu me shku punet keq ne Kosovë, pas luftës nuk e ka marr me mend kush. Po çka është kjo punë kështu more, që kurqysh të bahet mirë në Kosovë.Këta ishin kon lazem bre me vjedhë, me u pasunu në kurriz të popullit , këtë nuk e ka marrë kush me mend.
Nga Skënder MULLIQI
Vështrim: Kur gratë janë ma burra se burrat!?
Previous Next
Prishtinë
0ºC
Tiranë
6ºC
Shkup
2ºC
Agim Shahini akuzohet për mashtrim
27.01.2015 | 01:08
Dy banka të huaja në Kosovë, “Raiffeisen” dhe “Teb Bank”, e pandehin për mashtrues Agim Shahinin, kryetarin e Aleancës Kosovare të Bizneseve. Ndaras e kanë denoncuar në prokurori. Një aktakuzë kundër tij është ngritur e po ashtu edhe një kallëzim penal kundër tij është deponuar në prokurori. Agim Shahini, kryetar i Aleancës Kosovare të Bizneseve, kishte ftuar shumë mysafirë në një ceremoni të mbajtur më 17 gusht të vitit të kaluar, raporton Jeta në Kosovë.
Tentoi të vendos rregull në UP, shkarkohet rektori Ramadan Zejnullahu?
27.01.2015 | 00:44
Pritet shkarkimi i rektorit Ramadan Zejnullahu? Pas protestave të vazhdueshme nga organizatat e dala nga lufta kundër rektorit të Universitetit të Prishtinës, burime të Indeksonline bëjnë të ditur se, Këshilli Drejtues i Universitetit i ka dhënë ultimatum rektorit Ramandan Zejnullahu që të largohet në të kundërtën do ta shkarkojnë.
Previous Next
I fundit i dinastisë, në kullën e Dedë Markagjonit
27.01.2015 | 00:22
Historinë e familjes Markagjonaj apo Gjonmarkaj e njohin shumë prej jush, pasi kjo familje jo vetëm është një nga familjet më fisnike që ka pasur Shqipëria por ajo me veprimet, qendresën dhe dinjitetin e saj ka marrë pjesë në historinë shqiptare në të gjitha epokat, në mënyra të ndryshme, ashtu siç e ndryshme ka qenë dhe vetë historia jonë.
Previous Next
Burgim të përjetshëm për ish-ushtarin e UÇK-së, ekstradohet nga Kosova në Maqedoni
26.01.2015 | 20:01
I dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e një anëtari të policisë “Alfa”. Almir Drlanjin i dorëzohet autoriteteve maqedonase sot pasdite nga autoritet e Kosovës, pas arrestimit të tij në Ferizaj në 2012.
Dhjetë persona të vdekur në Madrid nga rrëzimi i aeroplanit të NATO-s
26.01.2015 | 19:56
Dhjetë persona kanë vdekur dhe 13 të tjerë janë lënduar pasi një aeroplan luftarak grek është rrëzuar gjatë një ushtrimi të NATO-s në Spanjë të hënën, ka njoftuar një zëdhënës i ministrisë së mbrojtjes atje.
Gërxhaliu: Ekonomia e Kosovës në kolaps
“Si mund ta dimë ku mund të jemi ekonomikisht në pesë apo dhjetë vitet e ardhshme, kur Kosovës i mungon një plan nacional zhvillimor. Sikur të kemi një strategji për zhvillim ekonomik me siguri të gjithë indikatorët kishin me qene të elaboruar në një ekspertizë shkencore dhe ardhmëria kishte me qenë më ndryshe”, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu.

nnp standard shpk

02.12.2014 | 18:19

nnp standard shpk

02.12.2014 | 18:19
Dy shqiptarë të Maqedonisë sulmohen në Brezovicë
26.01.2015 | 12:36
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dy shqiptarë, me shtetësi të Maqedonisë, kishin raportuar të dielën se janë sulmuar fizikisht nga disa të dyshuar të panjohur në afërsi të restoranit “Woodlen” në Brezovicë.
Greqia "ngre krye", SYRIZA fiton bindshëm
26.01.2015 | 09:10
Partia radikale e majtë arrin rezultate historike në zgjedhjet e parakohshme, duke lënë pas Demokracinë e Re Agimi i Artë konfirmohet forcë e tretë, ndërsa PASOK-u bie si forcë e gjashtë. Numërohen 99,80% të votave, SYRIZA merr 149 vende në Parlament.
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2014 Portali Standardi.info